1313

Metisbot, Sigortacılık Sektörünün Önemli İsimlerinin Katildığı Agito Insurtech Partnerhub Organizasyonunda Sigorta Sektörüne Yönelik Ürün Ve Çözümlerini Anlattı

haberler

Metisbot, Sigortacılık Sektörünün Önemli İsimlerinin Katildığı Agito Insurtech Partnerhub Organizasyonunda Sigorta Sektörüne Yönelik Ürün Ve Çözümlerini Anlattı

Agito InsurTech PartnerHUB sigorta ve bilişim sektöründen duayen isimler ve geniş katılımcı kitlesi ile 2 Aralık tarihinde Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleşti. Sunuculuğunu Hande Sarıoğlu’nun gerçekleştirdiği etkinlikte Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç’in konuşması, sigorta sektörü duayenlerinin ve Türkiye’nin dijital değişim öncülerinin yer aldığı paneller gerçekleşti.

InsurTech PartnerHUB oluşumunun baş mimarlarından olan Agito CEO’su Mutlu Uğursal, yaptığı açıklamalarda; sürdürülebilir, başarılı ve basit süreçlere sahip olmanın yolunun çevik olmaktan geçtiğini; çevik olmak için de teknolojinin yanı sıra, uzmanlık, ekip çalışması, şeffaflık ve en önemlisi güven gerektiğini vurguladı. Uğursal; “Agito olarak 23 yıldır sizlere sunmuş olduğumuz ve sizlerin takdirini kazanmış olan güven çerçevesindeki hizmetlerimizi şimdi de partner ekosistemimiz aracılığı ile genişleterek sizlere sunmaya başlıyoruz. Sigorta sektöründe aklınıza gelen herhangi bir vizyon, çözüm, ürün, hizmetin karşılığı Agito InsurTech PartnerHub Ekosistemi içerisinde mutlaka olacaktır. “Aklınızda ne varsa önce Agito’ya sorun” dedi.

Panelin başlıkları arasında iş gücünde robot yatırımların geleceği, iş planlamasında otomasyon süreçleri, yapay zekanın topluma entegrasyonu, sigorta sektörünün teknoloji ile gelişimi, e-ticaret sistemleri, Big Data ile sigortacılıkta kişiselleştirme, eğitim sektörünün sigortacılıkla ilişkisi, dijital ekonomi süreçleri ve esnek sigorta ürünleri gibi konular yer aldı. InsurTech PartnerHUB, sigorta sektörüne yön verecek inovatif ürün ve servisleri anlatan partnerlar Crede, E-Güven, Techsin, Enocta, Entropitek, Invento ve İTÜ Çekirdek ile insurtech startuplar B2Metric AI, Ludens, Vivoo’nun sunumlarıyla devam etti.

Metisbot Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Güngör sunumunda, Yapay Zeka ve Diyolog tabanlı Chatbot teknolojileri hakkında bilgilerini paylaştı ve ardından Fiba Emeklilikte hayata geçirilen ve Fiba Emeklilik web sayfasında müşterilere hizmet veren FİGURU chatbot uygulamasını ve kullanım sonrası Fiba emekliliğe sağladığı yararları sektör yöneticileri ile paylaştı.

Yorumunu bizimle paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.